Vi følger vinduets siste timer!


Skrevet av Kim-André Østbye
Mandag 31. august 2015 kl.17:04

Vi oppdaterer live frem til vinduet stenger kl. 23.00.

I denne saken vil vi oppdatere live etterhvert som nyheter og rykter dukker opp. Benytt gjerne forumet til å komme med innspill på interessante rykter dere kommer over. Som kjent har ikke vinduet utviklet seg som ønsket, etter at man tidlig i sommer så ut til å virkelig være på god vei. Vidal og Coman har begge dratt til Bayern "uforutsett" uten å erstattes, hvor spesielt førstnevnte har satt klubben i en sårbar posisjon. Når man i tillegg er uten Pirlo, Tevez, Llorente, Pepe og Storari, viktige bidragsytere på og/eller utenfor banen de foregående sesongene, hadde man absolutt trengt en kruttsterk avslutning på vinduet. Det er det imidlertid lite som tyder på, hvor dagen i dag først og fremst handler om å tilegne seg litt sårt tiltrengt bredde på midten. Dette selv om det var kvalitet, og ikke kvantitet, man burde handlet i august måned.

 

Oppdateringer (nyeste øverst):

22.40 OFFISIELT: Hernanes bekreftet. Kjøpes for €11m betalt over tre finansielle år, med mulighet for ytterligere €2m dersom sportslige mål nås. Har som ryktet tidligere signert en treårsavtale.

23.30 STENGT: Vinduet er stengt, og gjenåpner når kalenderen bikker 2016. Ta turen innom forumet og si din mening over sommervinduet, og delta i diskusjonen der. God natt fra oss.

22.40 OFFISIELT: Også utlånet av De Ceglie bekreftes nå av Marseille. Dermed slår han følge med Isla til nabolandet, hvor DJ Paolino er klar for å snurre rundt med både motspillere og plater på Stade Velodrome.

22.42 Oppdatering: Hernanes gjennomgår for øyeblikket medisinsk test hos Juventus

22.40 OFFISIELT: Låneovergangene til Isla og Lemina er bekreftet av Marseille. Begge spillerne på lån med opsjon, hver sin vei.

21.14 Oppdatering: Ifølge Sky skal Hernanes nå ha undertegnet kontrakten med Juventus.

21.11 Oppdatering: Det rapporteres at De Ceglie har bestått medisisk test i Marseille. Isla er ventet å slå følge.

20.00 Oppdatering: Hernanes ser ut til å bli klar for Juventus i følge rapporter fra Italia. I følge ryktene vil Juventus betale €11 millioner for brasilianeren, som vil få €2.7 millioner i lønn og signere en tre-års kontrakt.

17.41 OFFISIELT: Det blir ingen Draxler til Juventus. Han er bekreftet klar for Wolfsburg, som fikk frisk kapital etter salget av De Bruyne i helgen.

17.28 Oppdatering: Ifølge diverse kilder er Juventus nær Hajduk Splits 18 år gamle stortalent Andrija Balic. Midtbanespilleren scoret blant annet mot Strømsgodset i EL-kvalifiseringen (video i forumet).

17.21 Oppdatering: Man er visstnok fremdeles optimistisk på at Isla og De Ceglie kan ende opp i Marseille. Begge er uønsket i Juventus.

17.17 Oppdatering: Hernanes ryktes å være på vei fra Inter. Agenten til den 30 år gamle midtbanespilleren er visstnok for tiden i forhandlinger med Juventus, rundt en overgang verdt €11m. Her ønsker man med andre ord å skyve Padoin ut av laget, selv om det er en kriseløsning fra Inter.

17.14 Oppdatering: Som vi skrev tidligere i dag, undergikk Lemina medisinsk test i Juventus. Denne skal nå være bestått, og det er ventet at signeringen offentliggjøres i løpet av få timer. Det skal dreie seg om en initielt lån på €1.5m, med opsjon på €10m.