Gruppene er klare


Skrevet av Thomas Maurstad Larsson
Torsdag 28. august 2008 kl.17:06

Den som venter på noe godt, venter sjeldent forgjeves. Endelig er La Vecchia Signora tilbake i det ypperste selskap! Gruppene i Mesterligaen er trukket, og det er nå klart at Juventus vil møte de spanske mesterene Real Madrid, russerene i Zenit St. Petersburg og de relativt ukjente hviterusserene i Bate Borisov til dyst i gruppe H!

Til tross for å ha vært fraværende i de to siste sesongenes Mesterliga, havnet Juventus på andre rangeringsnivå. En stor fordel med tanke på trekningen, der bare ett lag fra hvert rangeringsnivå kan havne i samme gruppe. Dette faktumet understrekes ved at andre lag på samme nivå heter Bayern München, As. Roma og Villareal!

John Arne Riise møter Chelsea til dyst for sin nye klubb Roma. Vi får bare håpe den rødhårede aalesunderen treffer de riktige nettmaskene i år… Det kan også være verdt å nevne at Anorthosis Famagusta er det første kypriotiske(?) laget til å kvalifisere seg til Mesterligaen noen sinne!

Under dagens Uefa-møte ble det også holdt kåringen for årets spiller i forskjellige posisjoner. Kåringene ble i stor grad dominert av Chelsea, som stakk av med hele tre kåringer. Først ut var den noe slepphendte tsjekkeren, Petr Cech, som stakk av med utmerkelsen for beste keeper. John Terry sto igjen som beste forsvarer, mens Frank Lampard ble dito midtbanespiller. Allikevel var det, ikke uventet, Manchester Uniteds Cristiano Ronaldo som stakk av med den gjeveste prisen. Portugiseren ble nemlig kåret til årets “UEFA Club Footballer of the Year”, samt beste angrepsspiller. Ingen dårlig dag for den unge portugiseren med andre ord!

«Allikevel var det, ikke uventet, Manchester Uniteds Cristiano Ronaldo som stakk av med den gjeveste prisen. Portugiseren ble nemlig kåret til årets “UEFA Club Footballer of the Year“»

Grupper, Champions League:

Gruppe A:
Chelsea (England)
Roma (Italia)
Bordeaux (Frankrike)
CFR 1907 Cluj (Romania)

Gruppe B:
Inter (Italia)
Werder Bremen (Tyskland)
Panathinaikos (Hellas)
Anorthosis Famagusta FC (Kypros)

Gruppe C:
Barcelona (Spania)
Sporting Lisboa (Portugal)
Basel (Sveits)
FC Shakhtar Donetsk (Ukraina)

Gruppe D:
Liverpool (England)
PSV Eindhoven (Nederland)
Olympique Marseille (Frankrike)
Club Atlètico de Madrid (ESP)

Gruppe E:
Manchester United (England)
Villarreal (Spania)
Celtic (Skottland)
Aalborg BK (Danmark)

Gruppe F:
Lyon (Frankrike)
Bayern Munchen (Tyskland)
FC Steaua Bucuresti (Romania)
ACF Fiorentina (Italia)

Gruppe G:
Arsenal (England)
FC Porto (Portugal)
Fenerbahce (Tyrkia)
FC Dynamo Kyiv (Ukraina)

Gruppe H:
Real Madrid (Spania)
Juventus (Italia)
Zenit St. Petersburg (Russland)
FC BATE Borisov (Hviterussland)