I dag, Tirsdag 20. November 2008, tok Juventus et stort steg mot sin nye arena. Det har lenge vært spekulasjoner om den nye stadion som skal ta over plassen etter Stadio Delle Alpi, og i dag er planene klare.
På en pressekonferanse i Gianni Agnelli auditoriumet, fortalte og informerte Juventus om sitt stadionprosjekt. Byggingen av den nye stadion, som skal ligge der den nåværende Stadio Delle Alpi befinner seg, skal ifølge planene være ferdig sommeren 2011.
Juventus går virkelig inn for å få til en super stadion, og kostnaddene skal ligge på omlag 105 millioner euro.
Som en del av dere sikkert vet, har Juventus slitt med å trekke sine supportere i Torino til kampene. Mange har heller prioritert å se kamp hjemme foran tv, isteden for å dra på stadion. En av hovedgrunnene til dette, er at Juventus’ stadion, som mange andre i Italia, har en løpebane som skiller tribunen fra banen. På grunn av dette, sitter supporterne ganske langt i fra, noe som medfører at litt av atmosfæren forsvinner.
Man føler rett og slett at man ikke er en del av kampen, slik man gjerne føler når man får komme tettere på banen og spillerne. Det var i hvertfall slik undertegnedes oppfatning var, etter besøk på Stadio Olympico di Torino.
På den nye stadion derimot, vil Juventus endre på dette. I følge planene skal fansen nå sitte rundt 8 meter fra banen, noe som er stor forskjell fra de omlag 20 meterne man sitter unna i dag. Dette skal bidra til flere fans, bedre atmosfære og en mye bedre kampopplevelse.
Stadion skal også se fin ut design messig. Den skal inneholde en seksjon med butikker, og utenfor skal det være 5,300 parkeringsplasser. Det er også muligheter for at Juventus vil bygge et museum på stadion, inspirert av blant annet Real Madrids på Santiago Bernabeu.
Hva stadion skal hete vet man ikke enda, men det er Sportfive som står for navnerettighetene.
Frem til den nye stadion er ferdig, vil Juventus fortsette å spille sine kamper på Stadio Olympico di Torino.
Men som det kommer frem av planene, er den nye stadion noe Juventus virkelig har troen på. Il Bianconeri skal få et fint hjem!
Siste fra forumet
- 17. David Trezeguet
- av MomoSissoko
- Serie A-bet 2010/11
- av Evensen
- Serietråden
- av Antonio Conte
- Italias landslag
- av MomoSissoko
- Dediser en sang til ...
- av Antonio Conte
Bli tilhenger!
Bonucci matchvinner for Italia
Italia klarte til slutt å komme tilbake fra å ligge under 1-0 borte mot Estland,…
- Juventus har gjort en god signering
Tidligere Roma-trener Luciano Spalletti er overbevist om at Juventus har gjort e…
Kategorier
Sorter innholdet på siden
Neste Kamp
Juventus neste kamp

Juventus vs
Sampdoria(H)
Serie A 10/11
12.09.2010 Kl. 15:00
Fem neste kamper
(B)
Sampdoria
Sunday 12/09 - 2010, Kl. 15:00
(H)
Udinese
Sunday 19/09 - 2010, Kl. 15:00
(B)
Palermo
Thursday 23/09 - 2010, Kl. 20:45
(B)
Cagliari
Sunday 26/09 - 2010, Kl. 20:45
(H)
Inter
Sunday 3/10 - 2010, Kl. 20:45
Tabellen
Serie A
| # | Klubb | Kamper | Poeng |
| 1 | Milan | 1 | 3 |
| 14 | Roma | 1 | 1 |
| 15 | Catania | 1 | 0 |
| 16 | Juventus | 1 | 0 |
| 17 | Udinese | 1 | 0 |
| 18 | Brescia | 1 | 0 |
| 20 | Lecce | 1 | 0 |
Om siden
Juvenorge.com er en norsk supporterside for den italienske fotballklubben, Juventus F.c. Siden så dagens lys en kald Januardag i 2008 og har aldri sett seg tilbake!
Les mer eller bli medlem

Facebook