- Van Persie takker nei til Juventus
I følge Sky Italia har Van Persie avslått Juventus. I mellomtiden har Juventus blitt linket til Fernando Llorente…
Sky Sport Italia melder i kveld at Robin van Persie har takket nei til Juventus og nærmer seg en avtale med Manchester United. I følge den anerkjente Sky-journalisten Gianluca Di Marzio skal Calcioscommese-skandalen være en av grunnene til at van Persie ikke ønsker overgang til Italia.
I følge AS, skal Juventus ha kommet med et konkret bud på Fernando Llorente. Spanjolen skal ha sagt i fra til Athletic Bilbao at han ønsker overgang. Llorente har kun ett år igjen av kontrakten med Athletic Bilbao, og baskerne vil i følge spanske medier kreve opp mot €18-20 mill. for spissen.
Et annet navn som kobles til Juventus er Edin Dzeko. Bosnieren skal ha uttalt at han er for god til å sitte på benken, og det er forventet at han forlater Manchester City i sommer.
Postet i RykterThe trade names and marks JUVENTUS, JUVE, JUVENTUS and Shield Device are the exclusive property of Juventus F.C. Spa, Turin, Italy. This web site is in no way authorized by or affiliated to Juventus F.C. SpA or the club's official web site ( www.juventus.com ).